Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Площа Пресвятої Марії (колишня Турецька площа)

Про локацію

Назва площі походить від назви старовинної криниці, розташованої на вул. Турецькій біля Турецького мосту.

 

Історія:

У 1793 р. криниця була капітально відремонтована й поруч було встановлено пост жандарма, який слідкував, щоб воду брали тільки для пиття.

Криниця довгий час була місцем, де православні християни святкували Водохрестя. Крім того, з джерела брали воду для єврейської мікви (ритуального басейну).

 

Легенди:

Колись давно місто було наповнене турками, які підкорили молдавських господарів. Правив тут грізний паша. Легко йому жилося тут, але недуга підкралася з іншого боку.

Щоранку неймовірної краси дівчина приходила до криниці воду брати. Довго спостерігав за нею паша. Сподівався, що подивиться колись на нього, усміхнеться – і тоді він зробить їй крок назустріч. Та дівчина проходила мовчки, не підводила на пана очей. Якось надвечір красуня знову прийшла з відрами до криниці. Не витерпів паша, підступив до дівчини: «Ходи зі мною. Будеш найвродливішою з усіх моїх жінок». Але дівчина втекла…

Розгніваний турок наказав наступного дня привести її батька. Вмовляв віддати доньку в гарем, погрожував усіма земними карами, але дівчина не йшла. Тоді заборонив паша людям брати воду з криниці. Що переможе – гордість чи спрага?

Прийшла дівчина… Спинилась, де завжди брала воду. Ой, як втішилося серце паші! Ступив він крок їй назустріч, руки простяг, а вона глянула гнівно, скрикнула і кинулась у криницю…

Так легенда оповідає про криницю, яка була викопана в часи панування на Буковині турків-османів, про що свідчить кам’яне обмурування джерела.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!