Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Миколаївська церква (дерев’яна 1607р)

Про локацію

За оригінальним Свято-Миколаївським собором у самому центрі міста ховається неподалік маленька дерев’яна хата. Це Миколаївська церква – найстаріша дерев’яна церква Чернівців, побудована у 1607 році, церква так званого хатнього типу. Назва такого типу церков цілком зрозуміла, адже такі культові споруди схожі на хати. Миколаївська церква – як проста звичайнісінька сільська хатина, навіть без бань. Справа в тім, що такі церкви будувалися в часи, коли християнам було сутужно. Не дуже й дозволялося будувати величні храми, коли тут володарювали турки. Вважається, що церква з’явилась в Чернівцях за часів, коли місто знаходилось під юрисдикцією турецького гарнізону. До речі, ця церква – найстаріша будівля міста.

Хатній тип церков існує здавна. Як свідчать науковці, такі церкви почали з’являтися ще в часи Київської Русі. Якщо ж церква була побудована з дубу, то могла вистояти й півтисячі років. Миколаївська ж церква, незважаючи на те, що зроблена із дерева, має кам’яний фундамент.

 

Легенди:

Цю церкву іноді ще називають козацькою. Нібито тут у різні часи молилися великі гетьмани: Петро Сагайдачний в 1621 році під час Хотинської війни; Іван Мазепа після Полтавської битви 1709 року, в ній відспівували старшого сина Богдана Хмельницького. Та й про Богдана розповідають – ніби він теж тут бував. Правда чи ні – хтозна.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!