Обрати регіон
vodafon findandfolow findandfolow
Літературно-меморіальний музей Ольги Кобилянської

ПРО ЛОКАЦІЮ

Музей Ольги Кобилянської, однієї з найвідоміших постатей Буковинського краю, було відкрито у Чернівцях у будинку письменниці, який вона придбала на власні гонорари й у якому прожила з 1925 року аж до самої смерті у 1942 році. Оскільки музей відкрився у 1944 році, то не дивно, що тут збереглося дуже багато унікальних речей, пов’язаних із життям та творчістю письменниці. Тут прекрасна бібліотека, про яку ще з юних років мріяла Ольга. Вона навіть ладна була вийти заміж за одного професора, що мав хорошу бібліотеку, написавши йому листа з пропозицією одружитися. Та все ж листа не відправила.

У кабінеті письменниці є все необхідне для створення робочої атмосфери. Є й те, що спонукало до творчості, наприклад, пляшка з морською водою на столі, яку привезла одна з подруг. Ользі так і не вдалося побачити море, хоча морська стихія у її творах така переконлива! На стіні висить лавровий вінок зі срібла, який подарували їй львів’яни до 40-річчя літературної діяльності.

Одним із унікальних експонатів музею є портрет Ольги Кобилянської, зроблений із букв її п’яти оповідань.

Ольга Кобилянська стала класиком ще за життя. Її твори ставили на сцені, а творчістю захоплювалися Іван Франко, Леся Українка, Микола Лисенко, Михайло Грушевський.

Геніальна українська письменниця написала десятки оповідань, нарисів, новел, публіцистичних статей, а також повісті з життя інтелігенції. Її твори «Земля», «Апостол черні», «Царівна» й до сьогодні не втратили актуальності. Значна частина її творчого доробку – німецькою мовою, проте Ольгу Кобилянську вважають новатором саме в українській літературі. Вона першою створила образ не забитої, пригнобленої селянки, а жінки, яка прагне мати однакові права з чоловіками.

Водночас сама Ольга не була емансипованою феміністкою, а навпаки – тонкою, чуттєвою натурою. Так, наприклад, вона завжди вела щоденник, полюбляла ворожіння і містику, вірила у віщі сни. А ще вона знала ціну великому коханню…

Буковинці шанують пам’ять про свою велику землячку. Не дарма головна вулиця Чернівців носить її ім’я. Кажуть, що ще є ті, хто пам’ятає, як на початку 1940-х років, коли письменниця вже була хвора і не могла вставати, до вікон її будинку, а нині – музею, приходили чернівчани і співали пісні своїй улюблениці.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!