Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці

Про локацію

Кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці – одна з найкрасивіших культових споруд Чернівців. Фундатором цієї церкви став українець, буковинський боярин Тадей Туркул. У 1814 році він заповів усе своє рухоме і нерухоме майно греко-католицькій громаді. За виручені від продажу спадщини гроші у 1821 році було побудовано церкву, яку освятили на честь святого Тадея.

На початку ХХ ст. церква вже не вміщала всіх віруючих, тому в 30-ті роки вона перебудована за проектом відомого мистецтвознавця і громадського діяча Володимира Залозецького. Йому вдалося гармонійно поєднати об’єми старої та нової частини будівлі.

Наприкінці ХХ ст. інтер’єр церкви було оздоблено поліхромним розписом. У соборі знаходиться чудотворна ікона Чернівецької Божої Матері.

Серед парафіян храму були відомі культурно-політичні діячі – професори Чернівецького університету Ігнатій Онишкевич та Степан Смаль-Стоцький, видатні буковинські письменники Юрій Федькович, Ольга Кобилянська та Ірина Вільде.

 


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!