Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Вірменська церква

Про локацію

Вірменська церква Чернівців — діюча вірменська католицька церква східного обряду Святих апостолів Петра та Павла в місті Чернівці. Збудована і освячена 1875 року, функціонує з перервою на час перебування радянської влади на Буковині. Занесена до списку будівель, які охороняються державою.

Сама будівля збудована з глазурованої цегли, а в інтер’єрі вражають майстерна різьба у камені, керамічне облицювання, вітражі у стрілчатих вікнах та розписи у куполі.

Завдяки прекрасній акустиці, наявності органу з самого початку і до сьогодні церква використовується для проведення концертів та інших культурних заходів.

 

Історія:

За часів правління давньоруського князя Ізяслава вірмени допомагали князю у війні, за що отримали дозвіл селитися на території Київської Русі. Тому вірмени з’явилися на Буковині доволі давно, хоча в самих Чернівцях лише на початку ХІХ столітті. Вже наприкінці століття тут мешкало близько 100 вірменських родин, яким у 1869 році врешті вдалося досягнути своєї мети, адже розпочалося спорудження вірменського храму, яке завершилося освяченням культової споруди у 1875 році.

Історія спорудження храму доволі тривала. Через нечисленність громади не вистачало грошей на будівлю, тому кошти на церкву намагалися збирати не тільки вірмени, а й – представники інших національностей та релігійних конфесій. Організовувалася також лотерея, кошти від якої планувалося дати на церкву. Вкладали гроші й меценати. До речі, у числі тих, хто вклав свої кошти на будівлю Вірменської церкви, були і цісар Франц Йосиф та його дружина.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!