Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Церква Святої Параскеви

Про локацію

Історія церкви Святої Параскеви починається ще в XV столітті. Цей храм називався церквою святого Леки, або церквою боярина Леки. Точної дати побудови тієї дерев’яної церкви немає. Її називали ще митною, оскільки вона перебувала недалеко від митниці. Ще й зараз через дорогу стоїть будинок, який був заїжджим двором і фактично першою поштою в Чернівцях. Листи передавали тоді мандрівниками або купцями, які зупинялися у цьому заїжджому дворі, де можна було відпочити, переночувати і погодувати коней.

Спорудження церкви Святої Параскеви розпочалось 1844 року після того, як було розібрано дерев’яна церкву, споруджену в 1745 році на місці церкви боярина Леки. Церкву освятили 5 лютого 1862 року ще до повного закінчення робіт.

В історії Чернівців вона посідає особливе місце, адже саме в церкві Святої Параскеви 29 лютого 1864 р. було відправлено панахиду в пам’ять про Тараса Шевченка. Буковинське українство вперше вшанувало тут національного пророка.

У радянський час храм було закрито. Тривалий час приміщення церкви використовували під склад, а згодом перетворили на шаховий клуб. При цьому всі фрески на стінах були знищені й замальовані.

Зараз церква має статус собору і є діючою культовою спорудою.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!