Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Римо-католицький костел Воздвиження Чесного Хреста

Про локацію

Історія:

Однією із перших мурованих споруд Чернівців був римо-католицький костел. Його історія розпочинається з часу входження Буковини до складу Австрії у 1774 році. На час приєднання Буковини до Австрії у краї не було римо-католицьких храмів.

Австрійський цісар Йосиф ІІ, який відвідав місто у 1786 році, надав кошти для нового кам’яного храму. Кажуть навіть, що під час свого візиту до Чернівців він сам особисто обрав місце для храму.

Будівництво тривало 27 років. Через недоліки у проектуванні під час зведення костелу двічі падала вежа. Тільки в 1814 році будівельні роботи були нарешті завершено.

Спеціально для цісаря в костелі було споруджено трон,‭ ‬на якому він сидів під час‭ богослужіння.‭ ‬До речі, у храмі Воздвиження Чесного Хреста цісар одного разу зустрічався з російським царем Олександром під час його відвідування Чернівців. ‭‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

Інтер’єр костьолу збережено у первісному вигляді. Велику художню цінність складають вітражі та олійні розписи. А орган, який храм отримав ще в 70-х роках ХІХ ст., свого часу здобув дві медалі у Відні та Парижі як найкращий за тембром європейський орган


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!