Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Музей Володимира Івасюка

Про локацію

Меморіальний музей Володимира Івасюка, без перебільшення одного з найталановитіших українських композиторів і поетів, було відкрито 13 вересня 1995 року, в 25-у річницю прем’єри пісні «Червона рута», а постійна експозиція почала працювати з 4 березня 1999 року – коли відзначали 50 років від дня народження композитора.

Сам музей розташовано у квартирі, де колись недовгий час мешкав Володимир Івасюк разом із батьками. Тут зібрано близько 10 тис. унікальних експонатів, пов’язаних із його життям та творчістю, – його особисті музичні інструменти, малюнки та портрети, книги. Ось характеристика Володі, учня 8 класу: «Працьовитий, скромний, багато читає, гарно малює». А це – обкладинка нот «Водограю» польською мовою, написана композитором для оркестру Сопотського конкурсу естрадної пісні. А тут можна послухати рідкісні записи 1970-х – пісні, які виконує сам автор.

Сьогодні музей – своєрідний центр популяризації української пісні, його відвідують гості з найрізноманітніших куточків земної кулі від Канади до Японії.

Володимир Івасюк – один із основоположників української естрадної популярної музики, автор відомих хітів «Червона рута», «Водограй», «Я піду в далекі гори», «Пісня буде поміж нас». Пісні з берегів Черемоша і Прута розлетілися усім світом, мов птахи.

Талант до музики батьки-педагоги виявили у Володі ще з раннього дитинства. Вже з п’яти років він починає вчитися грі на скрипці. А згодом оволодіває грою на фортепіано, віолончелі, гітарі. Слава також прийшла до Володимира Івасюка у дуже молодому віці – його пісні стали одразу надзвичайно популярними не лише в Україні, але в усьому Радянському Союзі. «Червона рута» та «Водограй» у виконанні ансамблю «Смерічка» перемогли на щорічних конкурсах «Пісня 71» та «Пісня 72».

Творча співпраця Володимира Івасюка з низкою українських співаків дала можливість розкрити їхні таланти. Серед них імена Василя Зінкевича, Назарія Яремчука, Софії Ротару.

На жаль, молодий український талант пішов із життя дуже рано – у 30-річному віці. У його смерті й досі багато таємничого. Офіційна версія тогочасної влади – самогубство, але чимало фактів вказують та насильницьку смерть. Чим був небезпечний молодий талант? Тим, що був геніальним і вивів українську пісню за межі дозволеного в радянські часи провінціалізму?..


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!