Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Український народний дім

Про локацію

Український народний дім відіграв важливу роль у відродженні української мови та української ідентичності перед Першою світовою війною. Українській народний дім відкритий у 1897 р. товариством «Народний дім» у Чернівцях на кошти української громади.

Ця будівля тісно пов’язана з товариством «Народний дім», яке виникло у 1884 році. Одразу після проголошення цієї організації постало питання про приміщення, у якому вона могла б розміститися, тому серед місцевих українців було поширено звернення і започатковано збір коштів на власний будинок товариства. Збір коштів здійснювався неохоче, зокрема, в газеті «Буковина» у ті часи було розміщене звернення до українців краю, у якому зазначалося, що поляки, німці, євреї, румуни всіма силами намагаються згуртуватися і побудувати власні народні будинки, лише українці дивляться на цю справу байдуже. Та кошти було зібрано. У цьому допомагали під час канікул студенти українського походження, на будівництво Народного дому пожертвував гроші бургомістр Антон Кохановський, українські художники Юстин Пігуляк і Микола Івасюк погодились намалювати по картині для лотерейного продажу на користь Українського дому, а Юрій Федькович пожертвував свої найкращі драматичні твори.

Спочатку товариство «Народний дім» придбало дві будівлі для своєї діяльності. Але невдовзі приміщення стали малими. Тому виникла ідея об’єднати споруди й добудувати другий поверх, що й було зроблено за допомогою коштів цісаря Франца Йосифа, який виділив 6 тисяч золотих ринських.

Остаточного вигляду це будівля набула у 1899 році. До Першої світової війни майже всі українські товариства перебували в приміщенні Українського народного дому.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!