Обрати регіон
vodafon findandfolow findandfolow
Залізничний вокзал

ПРО ЛОКАЦІЮ

Залізничний вокзал – один із найголовніших транспортних вузлів Херсонщини. Будівля вокзалу – відома архітектурна споруда.

 

Історія:

Херсон – одне з найпрекрасніших міст України. Воно має цікаву історію, та давні традиції. Знайомство з Херсоном, як і у більшості міст, починається з вокзалу.

Прокладання залізниць із промислових центрів країни до великих портових міст Одеси та Миколаєва у другій половині XVIII століття суттєво вплинуло на економіку Херсона. Треба було будувати тут нову залізницю та станцію, інакше місто випадало б із транспортної системи держави. Тому було вирішено побудувати залізничну колію до Миколаєва. В той час війни спустошили скарбницю царської Росії, тому було вирішено долучити до будівництва приватних підприємців Півдня. Постала проблема й у робочій силі – хто тільки не працював на спорудженні колії – і солдати дисциплінарного батальйону, і найняті за копійки працівники, і зубожілі селяни, і каторжани. Врешті, 16 жовтня 1907 року відбулося освячення будівлі вокзалу й відкрито регулярний товарно-пасажирський рух на лінії Херсон – Миколаїв. Залізничний вузол у той час був невеликий, а штат вокзалу складав усього 5 осіб.

Серед визначних осіб, що відвідали свого часу вокзал, був російський імператор Микола ІІ, який інспектував південну групу військ імперії.
Ще у 1950-х роках будівля вокзалу була чи не єдиною спорудою в околиці. Щоб дістатися до неї, треба було перейти через великий пустир. Проте сьогодні залізничний вокзал розташований уже майже в центрі міста.

Після низки реконструкцій будівля вокзалу усередині й зовні має такий самий вигляд, як і понад 100 років тому.

 

Легенда:

Перший поїзд, що прибув у місто, виявився неабиякою сенсацією й зібрав величезну кількість людей на пероні. Незважаючи на те, що він складався лише з двох вагонів, зустрічати перших пасажирів прийшла сила-силенна херсонців, серед яких найбільше виявилося тих, хто просто хотів побачити поїзд. В керівництві залізниці таку тенденцію оцінили миттєво й вирішили з усіх, хто перебуває на пероні, брати гроші. Звичайно, крім тих, у кого був квиток. Таке ноу-хау протрималося аж до 1950-х років.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!