Обрати регіон
vodafon findandfolow findandfolow
Площа Філармонії

ПРО ЛОКАЦІЮ

Площа Філармонії – одна з найстаріших у місті – дуже часто змінювала свою назву: «Рудольфпляц», «Дачія», «Перемоги». Старожили називали це місце «Мельпляц» (Борошняна площа). Саме борошном торгували тут у першій половині XIX століття. У 60-х роках XIX століття Мельпляц стала уже не околицею, а практично центром міста: уже не стало борошняних рядів і почали з’являтися інші споруди. У 1877 році тут було споруджено будівлю Музичного товариства. Її стіни та зали пам’ятають найвизначніших музичних зірок XIX-ХХ століть. Тут давав концерти Микола Лисенко, виступали славетна співачка Соломія Крушельницька, піаніст Артур Рубінштейн, співак із європейським ім’ям 1930-х, уродженець Буковини Йозеф Шмідт, володарі незрівнянних голосів Енріко Карузо й Пауль Морґанс, французький скрипаль Жак Тібо та інші. Тут починали своє сходження на велику сцену народні артисти України Софія Ротару, Назарій Яремчук, Василь Зінкевич, Павло Дворський та інші відомі співаки. У цьому приміщенні також діяв Чернівецький єврейський театр, найяскравішою примою якого в 30-60-х роках ХХ ст. була Сіді Таль – незабутня чернівчанка, заслужена артистка УРСР.

Площа Філармонії наповнена деталями, які ховаються від неуважного ока, але варто один раз їх помітити, щоб потім завжди відшукувати поглядом. Будівля на розі вулиць Бетховена та Заньковецької, прикрашена куполом, над яким – флюгер із символом так званого собачого ока. На стіні будинку напроти філармонії (Горького, 2) видно фрагменти старих вуличних реклам, що пробиваються крізь нашарування нової фарби. Деякі літери вже годі розібрати, проте слово «sріrіtа» проглядається чітко. Одразу зрозуміло, чим тут торгували.

«Готель «Бристоль»»

На початку XX ст. площу прикрасив стильний п’ятиповерховий будинок готелю «Бристоль». Ця будівля у 1906 році споруджена на кошти заможних чернівчан Макса Майснера і Йозефа Ландау. На першому поверсі був один з найдорожчих ресторанів міста. На будівлі, яку нині використовує під гуртожиток медичний університет, зберігся дах під червоною черепицею та розкішний напис «Hotel Bristol». А неподалік будівлі – стара чавунна водоколонка, реставрована з тих часів.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!