Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Кафедральний собор Святого Духа

Про локацію

Головним православним храмом Чернівців є кафедральний собор Святого Духа. Перший камінь у його фундамент було закладено у липні 1844 року.

Історія виникнення кафедрального собору Святого Духа тісно пов’язана з постаттю відомої духовної особи Буковини – митрополита Євгена Гакмана. Адже за основу проекту будівлі нового храму в Чернівцях було взято один із проектів петербурзького Ісаакіївського собору, який було подаровано єпископу Є. Гакману під час його паломництва до Троїце-Сергієвої лаври.

Сам єпископ – визначна особистість Буковини. Євген Гакман активно сприяв запровадженню і викладанню української та румунської мов. Проводив роботу в справі заснування Чернівецького університету, але до його відкриття так і не дожив. Він жив дуже скромно, мешкав у друзів і знайомих на приватних квартирах, а своє грошове утримання постійно жертвував для бідних, інвалідів, сиріт. Чернівецька міська рада обрала його почесним громадянином міста.

Собор будувався 20 років і в 1864 році гармонійно влився в архітектурний ансамбль й відразу став однією з архітектурних візиток старовинного європейського міста.

За радянських часів кафедральний собор Святого Духа використовувався як склад, виставковий зал, а у 1989 році храм було повернуто чернівецькій православній громаді.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!