Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Вулиця Ольги Кобилянської

Про локацію

Історія:

Одним із найулюбленіших місць чернівчан є вулиця Ольги Кобилянської – єдина в місті пішохідна вулиця.

Перший мурований будинок на цій вулиці було закладено у 1786 році, попередньо на його місці викорчували не один пеньок. Забудівля вулиці розпочалася здебільшого одно- та двоповерховими будинками, але вже в кінці ХІХ століття тут було покладено тротуари, проведено каналізацію та зроблено електричне освітлення. Місце старих непривабливих споруд займають нові та презентабельні: окремі будинки реконструюються і поступово вулиця стає діловим та культурним центром.

Заселення багатих людей зумовило й тодішню назву вулиці – Панська. Така назва не дивна, адже це місце – променад вельможних осіб, а також студентів, офіцерів, дівчат на виданні… Туди ходили, щоб дізнатися останні новини та світські плітки, побачити інших, показати себе. Вдосвіта двірники вимивали бруківку та тротуари теплою водою з милом, а селян із довколишніх сіл, які приносили мешканцям Панської свіжу городину, примушували при вході на вулицю ретельно витирати ноги. Ця назва зберігалась до 1918 року, сучасну ж назву Ольги Кобилянської, видатної української письменниці, вулиця отримала у 1940 році.

На початку ХХ століття Панська стала чи не найпривабливішою вулицею міста. Тут були найкращі магазини, три кінотеатри, найбільші книжкові крамниці, редакції трьох великих газет, у вітринах завжди стояли останні моделі автомобілів «Форд» і «Шевроле». Традиційно перші поверхи займали різні установи та організації, торгівельні й розважальні заклади, майстерні й фотоательє, аптеки, ресторани і кав’ярні, кінотеатри і філії банків, які збереглися й до сьогодні.

 

«Будинок №3»

Дата заснування: 1858 р.

Нинішнє призначення: Департамент економіки м. Чернівці

Координати: 48.291276, 25.935796

 

У минулому двоповерховий житловий будинок, а також ресторан «Орієнт» та кав’ярня «Россіні юніор». Ця будівля – одна з перших кам’яних споруд на цій вулиці, яка неодноразово перебудовувалася. Проте фасад, який завжди мав округлу форму, обрамлений колонами, залишався без особливих змін, тому мешканці міста називали цю будівлю «будинок зі стовпами». У радянські часи після відвідин Чернівців Микитою Хрущовим містом прокотилась хвиля руйнувань архітектурних елементів старовинних будинків центральної частини міста, які вважали непотрібними залишками буржуазних розкошів. Скульптури будинку №3 зняти було неможливо, тому їх трощили просто на місці сокирами та ломами. Після такого погрому будинок втратив свій первісний архітектурно вишуканий вигляд.

 

«Будинок №12»

Дата заснування: 1878 р.

Нинішнє призначення: Фотоательє

Координати: 48.290657, 25.936027

 

У цій будівлі за австрійських часів був магазин, у якому торгували виробами зі скла та порцеляни, а у 20-ті роки ХХ століття тут було розміщено знову ж таки магазин. Цього разу тут продавались різноманітні натуральні вина та лікери. Був окремий відділ з продажу настоянок з лікарських трав, а також насіння різних рослин.

 

«Будинок №22»

Нинішнє призначення: Обласне управління охорони здоров’я та кафе

Координати: 48.289364, 25.936829

 

Одна з напрочуд красивих будівель. Замкнутий простір його двору – це оригінальна архітектурна композиція, яка називається «італійський двір» – за аналогією до знаменитих патіо середньовічних міст. Цей будинок належав родині принца Гогенлое – намісника австрійського імператорського дому.

 

«Будинок №23»

Дата заснування: XIX століття

Координати: 48.289004, 25.937188

 

Будівля, на головному фасаді якої відновлене в первісному вигляді скульптурне зображення Святого Флоріана – покровителя пожежників і захисника людей від вогню. Тут колись розташовувалася пожежна команда, яка так необхідна була місту з дерев’яними будинками. Цей будинок з самого початку будувався спеціально для міських пожежників. До речі, у другій половині ХХ століття тут мешкав видатний єврейський письменник Мойсей Альтман.

 

«Будинок №28»

Дата заснування: 1863 р.

Нинішнє призначення: Чернівецький обласний краєзнавчий музей

Координати: 48.288690, 25.937346

 

Найпривабливіший будинок міста, адже ще за Австрії він отримав назву «будинок-красень». У роки Першої світової війни у лівій частині будинку на першому поверсі розміщувався військовий штаб російського генерала Брусилова. Звідси він керував військовими діями цілого фронту, а також мав і власні покої. У одній із кутових кімнат був військовий дорожній іконостас, і на свята священик відправляв тут службу Божу, на яку збиралися усі працівники цього військового штабу. Сам генерал був побожною людиною і щоранку тут молився.

 

«Будинок №29»

Дата заснування: 1873 р.

Нинішнє призначення: Палац урочистих подій

Координати: 48.288492, 25.937552

 

Одна з найвідоміших споруд міста. Це Палац урочистих подій. Будівлю було збудовано в кінці ХІХ століття на замовлення відомого промисловця Розенцвейга. Упродовж років тут розміщувалися контори фірм, фінансові установи, редакції газети, магазини, а в радянські часи – будівлю було відведено під Палац урочистих подій. До речі, оформлення вікон і елементів головного входу робить будинок схожим на витвори відомого французького архітектора Філібера Делорма (придворного архітектора французького короля).


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!