Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Миколаївський кафедральний собор

Про локацію

Миколаївський собор збудовано у 1939 році, у румунський період Буковини. Не дивно, що загальна композиція і стилістика будівлі нагадують одну з головних хрестово-купольних сакральних споруд Румунії, місце останнього спочинку румунських королів – церкву в Куртя-де-Арджеш. У Миколаївського собору такі ж оригінальні «кручені» бані.

Свято-Миколаївський собор, або, як його ще називають у народі, «П’яна церква», знаходиться неподалік центру Чернівців. Другу назву церква отримала саме через незвичайну кручену форму бічних барабанів – такого ефекту конструкції вдалося досягти завдяки вузьким похилим вікнам будівлі.

 

Легенди:

Ця споруда будувалася впродовж тривалого періоду – 12 років. Причиною була нестача коштів, хоча легенди свідчать про інше. За переказами, майстри, що будували церкву, ніяк не могли завершити будівництво. Все, що за день будувалось, до ранку розвалювалось. Якось старший майстер побачив сон, нібито потрібно принести жертву і тоді вони зможуть добудувати церкву. Вирішили майстри: чия жінка першою принесе обід, ту й замурують у стіну храму. Так сталося, що першою обід принесла дружина старшого майстра. Вони її й замурували. Кричала жінка, кричала, але нічого не вдієш… Стиснувши зуби, будували майстри аж до ночі – і завершили будівлю. І на ранок церква дійсно не розвалилася. Але от бані її стали перекручені, неначе від болю та мук.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!