Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Будинок-корабель

Про локацію

Будинок-корабель – оригінальна будівля з декоративними ліпними прикрасами у ніші першого поверху – фонтаном із головою лева і чашею-раковиною. Звужений фасад, що, наче ніс корабля, спрямований на південь, палуба на другому поверсі у вигляді просторого балкона і маленька башта, що нагадує щоглу, створюють в уяві жителів та гостей міста цікавий образ шедевру суднобудування.

 

Історія:

Цю будівлю споруджено у 1908 році. Її справжня історія пов’язана з іменем одного з відомих меценатів єврейського походження – Мозеса Шлефера. В останні роки життя Мозес Шлефер жертвував значні суми для єврейського будинку, осіб похилого віку та єврейського дитячого будинку. Будинок-корабель перейшов у спадок його дочці, але згодом радянська влада його націоналізувала.

 

Легенди:

Жили колись в Австро-Угорщині два брати, щиро закохані в море. Один став відомим капітаном і водив кораблі по всьому світу, а другий – успішним фінансистом. Коли брати, що так і не завели сімей та не мали дітей, вийшли на пенсію, вирішили вони оселитися разом у неймовірному місці, на якому можна було б поставити корабель. Довго брати мандрували імперією в пошуках потрібного унікального місця і нарешті знайшли його в Чернівцях. Невдовзі на перетині двох вулиць виріс будинок-корабель, який люди назвали «шіфа» (спотворене німецьке слово Shiff – «корабель»).


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!