Обрати регіон
vodafon findandfolow findandfolow
Соборна площа

ПРО ЛОКАЦІЮ

Соборна площа – найбільший майдан Чернівців. Колись тут був пустир, на якому влаштовували ярмарки, що відбувалися влітку й тривали протягом 14 днів. Сьогодні це найвища точка у центрі Чернівців (225 метрів). Площа традиційно є місцем проведення масових заходів.

 

Історія:

Тут був один із найстаріших ринків у місті, де торгували дровами. Через це колись площа називалася «Гольцпляц» (Дров’яна площа). Згодом, тут було розміщено суд та в’язницю і площа стала називатися «Кримінальпляц». Лише у 1875 році вона отримала назву «Аустріяпляц» на честь сотої річниці австрійського правління в Буковині.

З цієї нагоди по центру площі було встановлено восьмиметрову скульптуру «Австрії», головна фігура якої була з білого італійського мармуру, а рельєфи – з золота. Ця скульптура дещо нагадувала імператрицю Марію-Терезу в образі античної богині, за чийого правління Буковина стала частиною Австрії. Демонтований після Першої світової війни монумент довгі роки вважали втраченим. За свідченнями очевидців тих подій, 2,5-метрову статую скинули із шестиметрового кам’яного постаменту та виволокли в невідомому напрямку. Саме тоді статуя позбулася голови, рук і австрійського герба. Цікаві документальні згадки про ставлення до пам’ятника пересічних буковинців залишив у своїх спогадах останній глава крайової австрійської адміністрації фон Ецдорф, який через епідемію грипу на три тижні затримався в Чернівцях уже після приходу румунів. Здійснюючи об’їзд крайової столиці Буковини востаннє перед відбуттям до Відня, він зауважив групу осіб у селянському вбранні, члени якої стояли навколішки перед величним постаментом імператриці на Аустріяпляці. На запитання намісника, що вони роблять, ті охоче відповіли: «Молимося до матінки Австрії, на кого вона нас покидає».

Особливої уваги також заслуговує й те, що Чернівці – чи не єдине місто, де будівля тюрми знаходиться на центральному майдані. Ще в 1819 році на площі було збудовано Будівлю земельного карного суду та тюрми, що досі виконує свою початкову функцію (нині слідчий ізолятор).

 


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!