Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського

Про локацію

Час відвідування локації: 2 години

 

Історія:

Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського – один з найбільших і найстаріших осередків музейної справи в Україні, заснований у 1891 році. У 2021 році йому виповнилося 130 років, і він лише на 21 рік молодший за Метрополітен-музей у Нью-Йорку!

 

Назвали музей на честь відомого українського митця Василя Кричевського, який його спроєктував. Окрім того, Василь Кричевський відомий тим, що створив прототип Державного гербу України. 

 

Отже, сучасний музей, а спершу будинок Полтавського земства, – це перший зразок українського модерну. У проекті Кричевського використовуються національні мотиви: шестикутні отвори вікон і дверей, башти, багате кам’яне різьблення. Фасад і інтер’єри оформлені керамікою і майолікою. Вздовж фасаду розміщуються герби міст Полтавської губернії. Для того, щоб втілити проєкт у життя, митець намалював близько 500 робочих креслень!

 

Краєзнавчий музей був заснований за ініціативою меценатів. Одна з них, Катерина Скаржинська, подарувала установі понад 20 000 експонатів. Тепер у музеї можна подивитися як на експонати з Полтавщини, які ілюструють побут та народне мистецтво, так і на артефакти з різних куточків світу – Індії, Китаю, Японії, Індонезії, Стародавнього Єгипту. Їх музею пожертвував меценат Павло Бобровський. 

 

Полтавський музей – це унікальний плід роботи меценатів, архітекторів та художників, що створили самобутню споруду, реставраторів, будівельників, наукових працівників. Усім причетним до існування музею присвячена окрема експозиція – «Сторінки історії музею».

 

Загалом, уся експозиція музею ділиться на чотири основні розділи: історії ХХ століття, нової історії, стародавньої історії та природознавчий. Найстарший з них – відділ природи, заснований разом з музеєм у 1891 році. У 1993 році його осучаснили та додали нові експонати, які знайомлять відвідувачів з унікальною природою Полтавщини, історією її дослідження та питаннями охорони навколишнього середовища.

 

Наразі у музеї є 11 відділів та близько 300 тисяч експонатів, які роблять його джерелом унікальних знань з історії та культури не лише України, а й світу.

 

Екскурсії та ціни

 

Наразі в музеї відбувається реставрація та оновлення експозиції, тож його тимчасово зачинено. Але можна відвідати дворик музею з унікальними артефактами, починаючи з 3500 років до н.е.

 

Як доїхати?

 

Музей знаходиться у Полтаві, за адресою вул. Конституції, 2.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!