Обрати регіон
vodafon findandfolow findandfolow
Біла Альтанка

ПРО ЛОКАЦІЮ

Історія:

 

У межах старої полтавської фортеці на місці підковоподібного Подільського бастіону до 200-ліття Полтавської битви  у 1909 році була споруджена напівкругла дерев’яна колонада – Біла альтанка. Споруда нагадувала полтавцям, що саме тут відбулась зустріч ремісників міста з московським царем Петром І після Полтавської битви. У роки другої світової війни фашистські загарбники розібрали альтанку. З нагоди 300-річчя Переяславської ради у травні 1954 р. ідею відновлення пам’ятки історії втілив своїм проектом головний полтавський архітектор Лев Вайнгорт. Підковоподібна колонада з восьми колон повністю відтворювала колишню альтанку, отримавши назву – ротонда Дружби народів, але полтавці вперто продовжували її називати «Біла альтанка». Півколо ажурного вінця дев’ятиметрової колонади спочатку були прикрашені словами державного гімну Української РСР, які було замінено у роки незалежності України на заповітні слова відомого полтавця Івана Котляревського з п’єси «Наталка Полтавка» Івана Котляревського: «Де згода в сімействі, де мир і тишина, щасливі там люди, блаженна сторона…».

 

Легенди:

 

Відповідно до легенди на другий день після Полтавської битви на площі Подільського бастіону була запланована зустріч московського царя Петра І з ремісниками. Один коваль побачив, що улюблений кінь царя втратив  підкову під час бою та визвався її підкувати. Більшість свідків події були вражені такою сміливістю майстра, адже він ризикував власним життям. На щастя коваля та на диво всій громаді він свою справу зробив вправно, швидко і майстерно. Саме ця легенда обумовила зовнішній вигляд споруди – підкова зігнута своїми краями до Успенського Собору, розміщена на колонах доричного ордену.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!