Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Пам’ятний знак полтавській галушці

Про локацію

Локація:

 

Пам’ятний знак полтавській галушці розташовано на Соборному майдані поряд з реконструкцію фрагменту Полтавської фортеці ХVІІІ ст. – дозорної Подільської вежі  та меморіальним комплексом – садибою Івана Котляревського.

 

Історія:

 

Пам’ятник галушці – символічний пам’ятний знак на честь традиційної для Полтавського регіону страви української кухні, основу якої складали вироби з борошна. Галушки є кулінарним символом Полтави, уособленням щедрості та добробуту містян. Скульптурний образ цієї страви  створили полтавці – народний художник України А.Чернощоков , скульптор М.Цись, які зобразили дерев’яну стільницю вкриту вишитим рушником на якому розташована велика ложка з мискою наповненою галушками – 12 кам’яних шматочків тіста.

 

Легенди:

 

з моменту відкриття пам’ятник галушці почав обростати новонародженими міфами та легендами. Вважається, щоб зробити «добрий заколот сімейного життя» треба молодого посадити в ложку, а нареченій взятися за край ложки і подумки вони одночасно мають загадати найбажаніші для їх шлюбу речі. А ще молоде подружжя визначає хто буде головним в родині: хто першим вхопиться за край ложки, тому і керувати родиною.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!