Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Будинок Полтавського дворянського зібрання

Про локацію

Локація:

 

Будинок Полтавського дворянського зібрання входить до складу архітектурного ансамблю Круглої площі. Пам’ятка архітектури національного значення, відома як колишній кінотеатр імені Котляревського.

 

Історія:

 

Будинок Полтавського дворянського зібрання споруджено у 1810 році в стилі класицизму. Будинок мурований, прямокутний у плані.  Головний фасад симетричний, центральний ризаліт оздоблено шестиколонним портиком композитного ордеру, піднятим на висоту 1-го поверху. Невеликі вікна 3-го ярусу ризаліту служили додатковим освітленням головного залу. Портик увінчує трикутний фронтон, у тимпані якого раніше було вміщено ліпний старовинний герб Полтави. Витончений святковий образ споруди дещо відрізняється від сухуватих форм інших будинків, розташованих на площі. Раніше ця відмінність посилювалася багатством скульптурного декору: між колонами портика було встановлено дві алегоричні фігури, вази з ліпними гірляндами і маскаронами.

 

Будинок Дворянського зібрання був одним із громадських та культурних центрів міста. У 30-х роках ХІХ століття в ньому діяла перша в Полтаві громадська бібліотека, попечителем якої був український фольклорист Микола Цертелєв.

 

Стіни історичної будівлі – німі свідки концертів Модеста Мусоргського, Антона Рубінштейна, Петра Чайковського, Олександра Скрябіна, Сергія Рахманінова.

У 1881 році в залі будинку Дворянського зібрання виступала Марія Башкірцева, у 1897  – співав Федір Шаляпін.

 

Під час Другої світової війни приміщення було спалене, а в 1945-1947 роках відбудоване. Тривалий час в ньому працював кінотеатр імені Івана Котляревського.

 


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!