Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Будинок Полтавського генерал-губернатора

Про локацію

Історія:

 

Будинок Полтавського генерал-губернатора збудований у 1808-1811рр. в стилі класицизму за типовим проектом 1803р. архітектора Андріана Захарова. Перебудований у 1840-х роках за проектом губернського архітектора Рибіна: влаштовано парадний вхід на головному фасаді, добудовано дворові ризаліти. Мурований, триповерховий, П-подібний у плані, франкований цегляним муром з двома брамами. Найбільший серед трьох будинків губернаторів. Головний фасад симетричний, акцентований шестиколонним портиком іонічного ордера, що спирається на виступ цокольного поверху. Портик завершено горизонтальним аттиком. Первісне планування було анфіладним. Будинок Полтавського генерал-губернатора – не тільки важливий елемент архітектурного ансамблю площі, але й ще одна з найдовершеніших пам’яток зрілого класицизму в Україні. До 1856 р. у будинку містилася канцелярія.

 

У 1816-1834 посаду генерал-губернатора обіймав Микола Григорович Рєпнін-Волконський (1778-1845) – російський державний діяч і дипломат, учасник Вітчизняної війни 1812 року, генерал від кавалерії, князь. За його участю у Полтаві було відкрито Полтавський інститут шляхетних дівчат і Полтавську школу садівництва. Запропонував заснувати Полтавський кадетський корпус. Сприяв звільненню з кріпацтва М.С.Щепкіна, підтримував стосунки з І.П.Котляревським. Допомагав Д.М.Бантиш-Каменському у справах пов’язаних з виданням «Історії Малої Росії».

 

Начальником канцелярії князя Рєпніна у 1816-1822рр. служив учасник декабристського руху М.М.Новіков, родич російського просвітителя і письменника М.І.Новікова. У 1818-1821 в канцелярії працював М.І.Муравйов-Апостол. У різні часи у будинку генерал-губернатора бували декабристи В.Ф.Раєвський, С.І. та І.І.Муравйови-Апостоли, М.П. Бестужев-Рюмін, П.І.Пестель, М.С.Лунін, С.В. Капніст та ін.. Неодноразово старшого брата відвідував С.Г.Волконський.

У 1917 році у будинку відбувся 1-й губернський з’їзд Рад. У 1920-х рр.. в ньому розміщався дитячий технікум імені В.І.Леніна, у 1930-х рр.. – школа міліції. Зруйнований у 1943 році, відбудований з переплануванням у 1959-1960 рр. за проектом архітектора В.А.Пасічного. Тепер у будинку – Полтавська обласна рада профспілок.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!