Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Ігорів камінь

Про локацію

Локація:

 

Пам’ятний знак на честь першої літописної згадки про місто Полтаву розташований на Соборному майдані поряд з Білою альтанкою та садибою Івана Котляревського.

Він являє собою гранітну глибу, на якій викарбувані слова з Іпатієвського літопису:”Игорь Святославовичь…поъеха противу Половцемъ и переъха Въросколь оу Лтавы…” (1173р.)

 

Історія:

 

Соборний майдан – один із найстаріших майданів старовинної Полтави. Тут 12 липня 1974 року, коли полтавці відзначали 800-річчя заснування міста, було відкрито пам’ятний знак з нагоди ювілейної дати.

Перша відома письмова згадка про Полтаву датується 1173 роком. Вона міститься в Іпатіївському літописі, у розповіді про похід Ігоря Святославовича проти половців. Довгий час саме ця дата вважалася початком історії Полтави, але у1999 році археологічні розкопки в історичній частині міста виявили залишки поселення, заснованого слов’янами-сіверянами ще у ІХ ст. З цього часу офіційно визнано, що Полтава була заснована у 899 році.

 

Легенди:

 

Існує легенда, що начебто під гранітною глибою на Соборному майдані заховані скарби Мазепи. Люди впевнені, що місце скарбу позначено саме цим пам’ятним знаком. А відкриються ці скарби тільки тим закоханим серцям, які сповнені щирістю та мають світлі думки. Для цього дівчині достатньо торкнутися до кам’яної  глиби своїм каблучком. Традиційно у день весілля більшість закоханих мрійників приходять до цього пам’ятного місця і, у відповідності до легенди, намагаються зрушити камінь з місця – але скарби поки що не відкрилися. Можливо це зробите Ви?!:).


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!