Обрати регіон
vodafon findandfolow findandfolow
Будинок Петровського Полтавського кадетського корпусу

ПРО ЛОКАЦІЮ

Історія:

 

Головний корпусний будинок зведено у 1835-1840 роках в стилі пізнього класицизму під керівництвом архітектора М.І. Бонч-Бруєвича. Займає ділянку Круглої площі, котра спочатку відводилася для чоловічої гімназії. За розмірами  будинок найбільший серед споруд ансамблю – довжина фасаду 132 метри. Мурований, триповерховий, Т-подібного планування. Вісь симетрії головного фасаду акцентовано восьмиколонним портиком, який спирається на рустовану аркаду 1-го поверху. Увінчаний трикутним фронтоном. До центрального входу ведуть сходи та два прямих пандуси, які розташовані обабіч, вздовж фасаду. Первісно будинок не був потинькований, і важливу роль у створенні суворого монументального образу відіграв контраст червоних цегляних стін і побілених деталей.

Петровський Полтавський Кадетський корпус – за часів Російської імперії був найстарішим і найпрестижнішим Кадетським навчальним закладом на території сучасної України. Практично всі полтавські кадети знали українську мову, у корпусі досить часто ставили українські вистави та лунали українські пісні.

Серед випускників Полтавського кадетського корпусу було багато учасників Кримської (1853-1855), російсько-турецької (1877-1878) та російсько-японської воєн (1904-1905), у тому числі — інженер-полковник, герой оборони Порт-Артура Сергій Рашевський,  який загинув на форті № 11 разом з генералом Г.І. Кондратенком.

Після революції 1917 року, під час правління Скоропадського, корпус діяв як навчальний військовий заклад української держави. Значна частина офіцерського складу армії Гетьманщини складалася з випускників Полтавського кадетського корпусу. Більшість з них Скоропадський знав ще щодо військових дій проти Японії. Заклад було закрито в лютому 1919 року. Під час захоплення Полтави денікінцями відновлювало роботу (липень 1919 року). Корпус остаточно припинив діяльність 19 листопада 1919 року у зв’язку з евакуацією до Сербії, де на його базі було створено російську школу. У червні-липні 1919 року в приміщенні діяли полтавські піхотні курси. У 1920 році в будівлі розмістилася піхотна школа, в якій в 1920-1922 роках навчався Микола Ватутін. Наступним періодом відродження навчального закладу став 1958 рік, коли на території колишнього корпусу було розміщено Полтавське вище зенітне ракетне командне училище імені М.Ф.Ватутіна.

Після розформування училища в 1995 році будівля корпусу перейшла до власності приватної особи з Ізраїлю, при цьому будівля не використовувалася і не обслуговувалася, що спричинило серйозні пошкодження даху та  фасаду. Така ситуація стала причиною багаторічного судового процесу між мерією міста та приватним підприємством, аби повернути приміщення у комунальну власність. Зараз будівля нарешті знаходиться у процесі реконструкції.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!