Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Музей-садиба Івана Котляревського

Про локацію

Історія:

 

Поруч із Свято-Успенським собором була садиба Івана Котляревського. Дата спорудження хати, в якій народився і жив класик української літератури, відноситься до поч. ХVІІІ ст. Про це свідчить напис, вирізьблений церковнослов’янськими літерами на сволоці в кабінеті письменника: “Создайся дом сей во имя Отца и Сына и Святаго Духа, аминь. Року 1705, месяца августа 1”. Хату, як зазначається в купчій, 1751 р. купив дід Котляревського — Іван, на той час диякон Успенського собору. Тут мешкав

І. П. Котляревський до останніх днів свого життя. Після смерті поета у 1838р. стара хата переходила від одного господаря до іншого.

Майже повністю перебудована, значно змінивши свій вигляд, вона дожила до 60-х років ХХ ст. коли була повністю реконструйована.

1969 року до 200-річчя від дня народження письменника, садибу було максимально точно відтворено. Тепер меморіальний комплекс є філіалом літературно-меморіального музею І. П. Котляревського.

 


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!