Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Будинок повітових присутствених місць

Про локацію

Історія:

 

У 1811 році за типовим проектом архітектора Андріана Захарова, було споруджено в стилі класицизму Повітові присутствені місця. Комплекс складався з центрального прямокутного в плані двоповерхового мурованого корпусу та двох одноповерхових флігелів обабіч. Упродовж ХІХ ст. споруди неодноразово перебудовувались. У кінці ХІХ-поч.ХХ ст. тут розміщалася міська пожежна команда, поліцейська управа та різні установи. У 1911-1913 рр. на розі теперішніх вулиць1100-річчя Полтави та Соборності на місці розібраного бічного флігеля було зведено у стилі модерн триповерховий корпус Полтавської жіночої художньо-ремісничої школи імені С.С.Хрульова, який вніс дисонанс у класицистичний ансамбль Круглої площі.

У роки фашистської окупації архітектурний ансамбль Круглої площі був зруйнований. Після звільнення Полтави від фашистів всі споруди, за винятком Повітових присутствених місць, зруйнованих вщент, відновили радянські архітектори, повернувши їм колишній зовнішній вигляд.

З метою досягнення стилістичної єдності ансамблю у 1957 р. за проектом архітекторів Д.С.Бойченка, Д.С.Вероцького,З.П.Марченка на місці

Повітових присутствених місць і школи споруджений Полтавський поштамп (Будинок зв’язку). Вирішений він у стильових формах класицизму поч. ХІХст. із збереженням спільного для всіх споруд характеру фасадних членувань. Будинок мурований, симетричний. Головний вхід акцентовано шестиколонним портиком іонічного ордена, який увінчано трикутним фронтоном. З його побудовою було завершено ансамбль Круглої площі.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!