Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Пам’ятник на місці відпочинку Петра І

Про локацію

Це єдиний відомий у світі пам’ятник, який увіковічнює місце сну вінценосної особи.

 

Локація:

 

Пам’ятник на місці відпочинку Петра І  розташований біля Спаської церкви на розу вулиць Спаської та П. Орлика

 

Історія:

 

Неподалік Спаської церкви до 1804 року стояв дерев’яний будиночок козака Магденко, у якого квартирував під час оточення шведами Полтави комендант фортеці О.С.Келін. В цьому будиночку «о трех комнатах с кухнею и баней» наступного дня після Полтавської битви відпочивав московський цар Петро І. Полтавці влаштували урочисту зустріч переможцям. Петро І у супроводі генералітету оглянув укріплення фортеці, а потім зупинився на відпочинок в будинку у Келіна. Під час обіду з’явився посол Карла ХІІ з пропозицією миру на умовах, які раніше запропонував московський цар. На що Петро І дав слушну відповідь: «Поздно король принимается за мир; прежде предложенные нами кондиции уже не соответствуют настоящему положенню дел. Впрочем, я не отрицаюсь от мира, но только на условиях приличных и сходных со справедливостью».

У 1817 році на місці розібраного будинку Магденка, за проектом архітектора П.Тарасова був встановлений невеликий пірамідальний обеліск з мідними прикрасами.

До 140-річного ювілею Полтавської битви, 27 червня 1849 року, на цьому місці відкрили новий пам’ятник, який виготовили за проектом професора архітектури Олександра Брюллова.

Пам’ятник являє собою прямокутний триярусний бронзовий обеліск на гранітному стилобаті, загальною висотою 6,5 м. Зверху покладено щит і меч, на щиті –  шолом і лаври переможця. На площинах вміщено горельєфне зображення відпочиваючого лева та герб Російської імперії. Напис говорить: «Петр І покоился здесь после подвигов своїх 27 июня 1709 года». Складна форма деталей монумента відливалась у Санкт-Петербурзі в майстерні художника І. Гамбургера методом гальванопластики.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!