Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Пам’ятник Джону Говарду

Про локацію

Пам’ятний знак Джону Говарду – відомому англійському юристу, філантропу, досліднику масових інфекційних захворювань у Європі. Споруджений у вигляді обеліска з сонячним годинником. Вважається одним із найбільш незвичайних вуличних годинників України.

 

Історія:

Джон Говард був відомою особистістю у Європі другої половини XVIII ст. Він вивчав побут бідних верств населення у Голландії, Пруссії, Італії, Богемії, Австрії, будував на власні гроші лікарні та будинки для осіб похилого віку. Щоб переконатися, як живуть ув’язнені, він таємно проник у Бастилію, а потім опублікував памфлети, за які французький уряд заочно присудив його до страти. Побував він і в Російській імперії, відвідавши кілька міст, зокрема Херсон. Саме тут восени 1789 року спалахнула епідемія тифу. Джон Говард відвідує лікарні, тюрму у фортеці, військовий лазарет, допомагаючи нужденним власними коштами. Місто і люди дуже припали йому до душі, тут він знайшов друзів. Проте важка хвороба скосила Джона… Відчуваючи свій останній час, Джон Говард заповів поховати його у Херсоні, а на могилі поставити сонячний годинник. Друзі виконали його останнє прохання. Уже згодом імператор Олександр І ухвалив рішення увіковічнити пам’ять про відомого філантропа спорудженням обеліска з сонячним годинником у центрі міста. Сьогодні написи латиною по обидва боки обеліска «Робив інших здоровими» та «Жив для інших» свідчать про те, що пам’ять про відомого філантропа у серцях херсонців житиме вічно.

 

Легенда:

Ще будучи зовсім молодим, Джон Говард за власним бажанням захотів досліджувати наслідки землетрусу в Лісабоні (1755 р.). По дорозі корабель захопили французькі корсари, і Джон потрапив у полон. Там він пізнав на собі важку долю ув’язнених та знедолених. Дивом виживши і повернувшись на батьківщину, він зробив усе, щоб обміняти своїх друзів-полонених. Кажуть, що саме з того часу він усе своє життя присвятив допомозі знедоленим.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!