Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
«Міський парк»

Про локацію

Парки в Херсоні з’явилися практично у час заснуванням міста – ще у кінці ХVIII століття. Один із найперших парків був закладений…

 

Історія:

Парки в Херсоні з’явилися практично у час заснуванням міста – ще у кінці ХVIII століття. Один із найперших парків був закладений за розпорядженням князя Потьомкіна-Таврійського і знаходився між власне містом та Херсонською фортецею. Це було улюблене місце відпочинку городян, адже відомо, що до оформлення парків та садів тоді запрошували фахівців з-за кордону. На цей парк звернула свою увагу і російська імператриця Катерина ІІ, завітавши сюди під час відвідин Херсона.

Проте після смерті князя парк, як і все місто, поступово приходить у занепад. Від посухи засихають ще молоді дерева, інші – вирубують, робиться пустка. На початку ХІХ століття тут облаштовують плац-парадну площу, де проводять кінні перегони. Так тривало до тих пір, аж доки у 1869 році за ініціативи віце-губернатора Дениса Карновича парк було відроджено. На честь ініціатора відновлення парк було названо Денисівським. Однак таку назву парк мав недовго і вже у 1880 році був перейменований у Олександрівський на честь 25-ї річниці царювання Олександра ІІ.

Згодом по периметру парку викопали рів, щоб захистити насадження від свиней та корів, які гуляли містом, а для людей встановили години відвідування, що викликало невдоволення серед мешканців, адже охоронцям нерідко доводилося відвідувачів виганяти з парку. Поступово Олександрівський парк став справді народним, оскільки херсонські вельможі частіше проводили дозвілля у Потьомкінському сквері, а прості люди – саме тут. Полюбили це місце в ті часи й хулігани – тут їм навіть поліція не могла нічого зробити.

У кінці ХІХ століття було вирішено замінити листяні дерева у парку на хвойні. Проте хвойні насадження не прижилися.
Пройшли роки, та, як і колись, Міський парк залишається одним із улюблених місць відпочинку херсонців.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!