Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Морський коледж Херсонської державної морської академії

Про локацію

Херсонський морський коледж – найстаріший в Україні морський навчальний заклад

Історія:

Згідно з указом імператора Миколи I у 1834 році в Херсоні було засновано училище торговельного мореплавства. Саме в той час гостро постала потреба у морських кадрах на південних рубежах Російської імперії, а новоутворений навчальний заклад мав на меті підготовку штурманів та шкіперів для приватних купецьких морехідних суден, комерційних суднобудівельників. До перших курсантів ставили певні вимоги, серед яких однією з головних було те, щоб юнаки віком 14-17 років були від громад портових міст: Херсона, Одеси, Таганрога, Миколаєва, Феодосії, Ізмаїла, Ростова, Керчі, Євпаторії, Акермана та Рені. Вихованці училища утримувалися за рахунок казни і за власний рахунок. Для того щоб навчатися в училищі, необхідно було вміти читати і писати, володіти чотирма арифметичними діями, мати хорошу статуру, без фізичних вад, й бути вихованими «у страхові Божому й добрій моралі».

Училище було закритого типу і перебувало на казарменому стані, тому вихованців не відпускали додому до закінчення повного курсу.
Рівень підготовки курсантів був у ті часи доволі високим. Упродовж чотирьох років навчання, крім загальних та спеціальних наук, юнаки вивчали чотири мови середземноморського регіону: французьку, італійську, турецьку, грецьку, а також два роки проходили плавальну практику. Після закінчення училища відмінники отримували звання штурмана, решта вихованців – помічника штурмана. Тих, хто відзначився, нагороджували книгами, морським інструментом, срібними медалями. А лише по двох роках перебування у морі свідоцтво штурмана після іспитів змінювали на шкіперське.

Сьогодні Херсонський морський коледж пропонує навчання на чотирьох відділеннях – судноводійне, судномеханічне, електромеханічне, суднобудівне – та готує фахівців високого професійного рівня.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!