Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Очаківська брама Херсонської фортеці

Про локацію

Очаківська брама – одна з перших споруд Херсона. Збудована у вигляді тріумфальної арки

 

Історія:

бастіонами з гарматами. Потрапити ж у середину можна було лише через двоє фортечних брам: Московську та Очаківську (які збереглися й до сьогодні), а також через адміралтейські Покровські ворота.

Незважаючи на свій потужний оборонний потенціал, Херсонська фортеця не була задіяна у жодному військовому зіткненні. Згідно з розпорядженням російського імператора уже в 1835 році фортецю було ліквідовано, до 1881 року практично розібрано, а до середини ХХ століття уже було вирівняно навіть вали. Тому сьогодні небагато що вціліло від споруд, які були у фортеці, – Свято-Катерининський собор із дзвіницею, арсенал, пороховий льох, дві брами та криниця, яка знаходиться неподалік Очаківської брами. Цю криницю, яка слугувала для забезпечення водою гарнізону і глибина якої сягала 60-80 метрів, вважають чи не першою криницею міста.

У наш час на території Херсонської фортеці було виявлено скіфські поховання.

 

Легенди:

При спорудженні Херсонської фортеці під нею будували й десятки тунелів, які мали оборонний характер, щоб у випадку облоги міста можна було безперешкодно покинути його. Розповідають, що такі тунелі збереглися під Очаківською брамою та біля старої криниці. А ще кажуть, ніби свого часу підземними ходами контрабандисти постачали в місто свої товари з порту.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!