Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Центральна набережна

Про локацію

Набережна – найромантичніше місце у Херсоні.

 

Історія:

роботи зі спорудження кам’яної набережної, уздовж якої розташувалося кілька приватних пристаней, торговельних складів. Проблема підтоплення завжди була актуальною для Херсона, тому треба було будувати і прилеглі до набережної шляхи. Такі роботи почали здійснювати у 1860-ті роки. Сучасник тоді писав: «Дорога, що йде вздовж річки біля набережної була в колишні часи болотом, яке ніколи не висихало».

Бурхливий економічний розвиток у регіоні сприяв тому, що херсонський порт розрісся – з одного боку зростали сервісні споруди порту, а з протилежного – у 1932 році спорудили Херсонський комбінат хлібопродуктів. Саме тому затиснута між ними набережна була переривчаста та невелика. Але вже до 1989 року вона набула сучасних обрисів. А у 1972 році на місці корабельні, де були збудовані перші кораблі російського чорноморського флоту, було споруджено пам’ятник першим корабелам, який мешканці називають сьогодні «Фрегат».

У 2008 році, після реконструкції улюбленого місця прогулянок херсонців, тут було покладено триколірну тротуарну плитку, встановлено світильники та лавки, відкрито світло-музичний фонтан. Крім того, було обладнано кілька сходових спусків до води, відремонтовано причали.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!