Музей природи Херсонського краєзнавчого музею – одне з популярних місць проведення корисного дозвілля жителями міста…
Історія:
Ще у далекому 1890 році вчений-археолог В. Гошкевич заклав фундамент однієї з найвідоміших скарбниць старожитностей Півдня України – Херсонського краєзнавчого музею. Спочатку це була музейна колекція, яка пізніше переросла у справжній «Музей історії та старожитностей», один із найкращих серед губернських музеїв тодішньої імперії. Сьогодні жителям та гостям міста добре відомий обласний краєзнавчий музей із численними виставками та цікавими експозиціями, розміщеними в будівлях – пам’ятниках архітектури, історії та культури ХІХ століття.
Історія створення Музею природи в Херсоні почалася із запрошення відомого ученого-біолога Йосипа Пачоського на посаду губернського ентомолога у 1897 році. Відсутність кабінету, меблів, спеціального спорядження не завадили молодому вченому поринути в роботу – збирати колекції комах, гербарії, опудала тварин і поповнювати бібліотеку новими надходженнями. У результаті кропіткої роботи було зібрано величезну кількість зразків, які потребували зберігання й експонування. Тому постало питання про організацію природничо-історичного музею, який відчинив свої двері у 1906 році. Із самого початку заснування Музей природи під керівництвом Й. Пачоського брав участь у виставках у різних містах, за що був неодноразово нагороджений. Це й не дивно, адже Й. Пачоський зібрав унікальну колекцію херсонської і таврійської флори, комах, ссавців, птахів, риб і рептилій. Щоб уявити рівень високого професіоналізму вченого, варто лише зазначити, що його іменем названо близько 20 офіційних назв рослин.
Сьогодні у Музеї природи зберігаються унікальні експонати, серед яких один із найбільших музейних предметів України – тридцятиметровий скелет синього кита.