Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Музей природи. Відділ Херсонського краєзнавчого музею

Про локацію

Музей природи Херсонського краєзнавчого музею – одне з популярних місць проведення корисного дозвілля жителями міста…

 

Історія:

Ще у далекому 1890 році вчений-археолог В. Гошкевич заклав фундамент однієї з найвідоміших скарбниць старожитностей Півдня України – Херсонського краєзнавчого музею. Спочатку це була музейна колекція, яка пізніше переросла у справжній «Музей історії та старожитностей», один із найкращих серед губернських музеїв тодішньої імперії. Сьогодні жителям та гостям міста добре відомий обласний краєзнавчий музей із численними виставками та цікавими експозиціями, розміщеними в будівлях – пам’ятниках архітектури, історії та культури ХІХ століття.
Історія створення Музею природи в Херсоні почалася із запрошення відомого ученого-біолога Йосипа Пачоського на посаду губернського ентомолога у 1897 році. Відсутність кабінету, меблів, спеціального спорядження не завадили молодому вченому поринути в роботу – збирати колекції комах, гербарії, опудала тварин і поповнювати бібліотеку новими надходженнями. У результаті кропіткої роботи було зібрано величезну кількість зразків, які потребували зберігання й експонування. Тому постало питання про організацію природничо-історичного музею, який відчинив свої двері у 1906 році. Із самого початку заснування Музей природи під керівництвом Й. Пачоського брав участь у виставках у різних містах, за що був неодноразово нагороджений. Це й не дивно, адже Й. Пачоський зібрав унікальну колекцію херсонської і таврійської флори, комах, ссавців, птахів, риб і рептилій. Щоб уявити рівень високого професіоналізму вченого, варто лише зазначити, що його іменем названо близько 20 офіційних назв рослин.

Сьогодні у Музеї природи зберігаються унікальні експонати, серед яких один із найбільших музейних предметів України – тридцятиметровий скелет синього кита.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!