Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Церква Святої Олександри

Про локацію

Храм святої мучениці Олександри – одна з найвиразніших культових споруд Херсона. Народна назва – Гімназична церква Святої Олександри.

 

Історія:

Урочисте закладання храму при одній із жіночих гімназій відбулося 1898 року, а уже через чотири роки на дзвіницю було піднято дзвони й освячено новозбудований храм. Історія цієї церкви рясніє цілою низкою особливостей. Зокрема, церква споруджувалася виключно на приватні пожертви. При будівництві було вирішено використовувати, крім місцевого будівельного матеріалу, ще й червону цеглу. Це надавало зовнішньому вигляду храму парадності. Ще одна особливість – дзеркальні куполи надзвичайно тонкої роботи. Була особливою й внутрішня частина храму. Зокрема, вівтар у храмі зорієнтований не традиційно на схід, а на північ, що пов’язано з особливостями місцевості. Вражали красою мармуровий іконостас, вітражі на вікнах, ліпний декор та ікони, які писали як представники Академії мистецтв, так і місцеві художники.

За переказами, до громади церкви входив український поет, педагог і земський діяч Микола Чернявський, який перекладав для релігійних потреб псалми українською мовою, а також український фольклорист-музикознавець Андрій Грабенко, який добирав до співів музику.

Нелегкі часи переживала церква у радянський період. Так, у кінці 20-х – на початку 30-х років було розбито окрасу церкви – дзеркальні куполи. А саму будівлю віддали педагогічному інститутові. Тут упродовж 60 років розміщувалися майстерні загальнотехнічного факультету інституту.

Функціонувати храм знову почав аж у 1992 році. З нагоди повторного відкриття храму представники діаспори передали у церкву давню ікону Божої Матері, яка датується XIV століттям.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!