Обрати регіон
vodafon findandfolow findandfolow
Адміралтейський арсенал

ПРО ЛОКАЦІЮ

Адміралтейський арсенал – одна з найбільш ранніх будівель колишньої Херсонської фортеці.

 

Історія:

Первісне призначення будівлі арсеналу – зберігання різних видів зброї. Саме з цією метою і споруджувалася ця будівля з комплексу споруд Херсонської фортеці. У приміщеннях арсеналу зберігалися різні типи вогнепальної та холодної зброї, а всередині утвореного арсеналом двору розміщувався склад артилерійських гармат різних калібрів. Ця споруда, як і вся Херсонська фортеця, була надзвичайно важливим об’єктом, оскільки тут зберігалася зброя стратегічних південних рубежів імперії. Крім того, це була на той час найбільша споруда не тільки фортеці, а й усього регіону.

Проте у 1802 році будівлю довелося перебудовувати через страшний землетрус. Перебудова закінчилася у 1812 році уже за проектом іншого архітектора.

Коли фортецю як військовий об’єкт було скасовано, відповідно зброю з арсеналу вивезли. Змінилося й цільове призначення будівлі – її стали використовувати для розміщення арештантського виправного відділення. Після реконструкції 1884 року будівля набула сучасного вигляду. Крім того, у арештантському відділенні розміщувалася й Покровська домова церква із дзвонами між колонами арсеналу.
При ремонті будівлі Адміралтейського арсеналу у 1971 році було знайдено мідну дошку про те, коли і ким було закладено споруду, за підписами Катерини ІІ і князя Потьомкіна-Таврійського.

Своє цільове призначення будівля за радянських часів уже не змінила – у 1920-х роках тут було розміщено Херсонський будинок повіту примусових суспільних робіт. А в наш час тут знаходиться слідчий ізолятор. Крім того, у цій будівлі розміщена обласна держтелерадіокомпанія. Навпроти, через дорогу, у 1958 році споруджено телевізійну вежу.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!