Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. Миколи Куліша

Про локацію

Херсонський музично-драматичний театр – осередок культурного життя жителів міста.

 

Історія:

Театральне життя Херсона сягає часів, коли місто було ще надзвичайно молодим. У 1830 році місцеві дворяни, викупивши один із будинків у місті, пристосували його під театр. Це була проста дерев’яна споруда з земляною долівкою і гасовим освітленням, схожа на сарай, проте жага до театрального мистецтва була непереборна. Це незатишне, тісне приміщення актори використовували упродовж майже 50 років, аж доки у 1883 році на засіданні міської думи було вирішено розпочати будівництво приміщення театру. Офіційне відкриття професійного театру відбулось у 1889 році.

Важливою подією у театральному житті міста був приїзд у Херсон у 1902 році майбутнього реформатора театрального мистецтва Всеволода Меєрхольда. Друзі не радили приїздити йому сюди. Його товариш Антон Чехов казав, що тут йому буде нелегко, що тут немає публіки для п’єс, тут потрібен балаган: «Адже Херсон – не Росія і не Європа!». Та Меєрхольду вдалося струсонути місто своїми п’єсами. Візників винаймали аж із сусідніх сіл, щоб подивитися його спектаклі. І саме з Херсона почалася самостійна діяльність Меєрхольда як режисера.
Та час змінювався, виникали нові смаки. У 1936 році з трупи молодого Одеського пересувного театру робітничої молоді, випускників театральної школи та окремих артистів херсонського театру організовано Херсонський український музично-драматичний театр – театр, який і до сьогодні тішить глядача своїми виставами.

У воєнні часи приміщення театру було зруйновано, тому було вирішено спорудити за типовим проектом нову будівлю.

Упродовж різних періодів на сцені міського театру виступали знамениті українські та зарубіжні театральні групи П. Саксаганського, М. Кропивницького, М. Садовського, італійська трупа з Т. Сальвіні.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!