Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Літературний музей. Відділ Херсонського краєзнавчого музею

Про локацію

Літературний відділ Херсонського краєзнавчого музею – це літературно-меморіальний музей Б. Лавреньова та музей «Літературна Херсонщина». Експозиції розміщено в колишньому будинку Гурфінкеля – пам’ятнику архітектури, історії та культури ХІХ століття.

 

Історія:

Із 1891 року в будинку, який належав відомому херсонському купцеві А. Гурфінкелю, мешкала сім’я вчителів, у якій народився майбутній російський прозаїк, драматург та журналіст Борис Лавреньов, один із основоположників жанру героїко-революційної драми.

Інтер’єр житла, колекція живопису, особисті речі письменника сьогодні складають основну частину експозиції літературного відділу. Ось на нас дивиться Петро І із рідкісної прижиттєвої картини невідомого голландського художника. Це полотно прикрашало робочий кабінет Б. Лавреньова. А ще картина «Чернянка» роботи Давида Бурлюка – засновника російського футуризму на Херсонщині, написана не пізніше 1910 року, подарунок автора Б. Лавреньову. Товаришуючи з сином англійського віце-консула Едвіна Каруана, Борис Лавреньов захопився колекціонуванням. Тож його квартиру, а нині експозицію музею, прикрашають антикварні меблі з карельської берези. Тут є унікальна ваза з мейсенського фарфору ХVІІІ ст., настільна лампа з бронзи та срібла, виготовлена в ХІХ ст. у Франції. А з колекції самого Едвіна Каруана – щит зі шкіри крокодила та спис – ритуальна зброя патагонських індіанців.

«Літературна Херсонщина» – експозиція, у якій представлено унікальні книжкові видання, найцінніші зібрання екслібрисів та гравюр, рукописи, оригінальні живописні полотна, історичні та меморіальні речі визначних письменників, які увійшли до світової літературної еліти: О. Пушкін, Л. Толстой, М. Куліш. Цікаві експонати літературного характеру тісно переплітаються з оригіналами рідкісних гравюр, художніх робіт, меморіальних та речових експонатів ХVІІІ-ХХ століть. В експозиції музею є й оригінальні експонати – книга М. Куліша «97» із дарчим надписом автора другу І. Дніпровському, афіша цієї вистави у постановці харківського театру «Березіль» під керівництвом Л. Курбаса та ін.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!