Обрати регіон
vodafon findandfolow findandfolow
Херсонська ОДА

ПРО ЛОКАЦІЮ

Слава Україні!
Слава Збройним Силам України!
Херсон – це Україна!

 

Будівля Херсонської ОДА – основна споруда архітектурної композиції площі Свободи.

 

Історія:

Кожне місто – велике чи мале – має головну площу, те місце, куди чи то в скрутні часи, чи у часи всезагальної радості приходять усі жителі. Така площа є і в Херсоні. І тут, як і в інших містах, збиралися і збираються люди. Символічно, що на цій площі вирішується доля міста і всієї Херсонщини, адже у центральній будівлі площі Свободи розміщено обласну адміністрацію.
Композиційна побудова площі Свободи стала прикладом ансамблю забудови площ післявоєнного часу. Її особливість полягала в тому, що вона розташовувалася не обабіч головних магістралей, а на вісі вулиці й мала квадратну форму. Таку композицію було розроблено архітектором Г. Трудлером. Центральною будівлею на цій вісі стала будівля колишнього обкому партії, сьогодні – облдержадміністрація.

Площа Свободи вперше фіксується в плані міста 1855 року як Ярмаркова площа. На ті часи вона займала величезну територію, однак через забудову з боку прилеглих вулиць щоразу зменшувалася. У цей час тут влаштовувалися щорічні літні Троїцькі (проходили на Трійцю) та осінні Богородицькі ярмарки, а також сільськогосподарські ярмарки, на які з’їжджалися не лише, щоб щось купити чи продати, а й найняти чи найнятися на роботу.

Це найвища точка міста, тому тут свого часу було побудовано водонапірну башту, яка простояла аж до реконструкції площі в кінці 1950-х.
Легенди:
Територія Херсона була заселена з найдавніших часів. Про перебування тут людини в епоху міді й бронзи (III-II тисячоліття до н. е.) свідчать поховання, виявлені саме на площі Свободи. Можливо, недаремно площа Свободи є головним майданом міста, адже дехто вірить, що енергетика минулих поколінь нікуди не зникає.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!