Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
«Віковий дуб»

Про локацію

Черешчатий дуб у Міському парку – один із символів Херсона. За деякими свідченнями, найстаріший дуб у місті

 

Історія:

других – що дерево було висаджене у 1896 році. А, наприклад, на колишніх поштових листівках із фотографією дуба взагалі зазначено: «Херсон. Дуб у парку, посаджений імператором Олександром ІІІ». Зважаючи на дату життя імператора та часи його активної діяльності, можна лише зазначити, що це могло бути у 1885-1890 роки.

Проте жителів міста більше цікавить не те, скільки дубові років, а хто його посадив. Так, одним із «фігурантів» є імператор Олександр ІІІ. Адже ж посадив його батько Олександр ІІ свого часу меморіальний дубок в Одесі, чому є документальні свідчення, то хіба не може посадити дубок його син у Херсоні? Дехто вважає, що його посадив сам Олександр ІІ, коли відвідував парк, який був названий на його честь, – Олександрівський. Інші схиляються до думки, що дуб посадив ініціатор відновлення парку в 1869 році – віце-губернатор Денис Карнович. Однак є і такі, хто щиро вірить, ніби дерево посадила імператриця Катерина ІІ під час відвідин Херсона.

Як би там не було, але дуб і зараз кучерявиться своїм листям і тішить виглядом і прохолодою жителів та гостей міста.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!