Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Бюст Суворову

Про локацію

Бронзова скульптура відомого полководця, де Суворов зображений у мундирі з погонами і стрічкою через плече.

Історія:

Історія Херсона тісно переплетена з іменем визначного полководця Олександра Суворова, який часто бував тут і певний час мешкав, оскільки в Херсоні розміщувалася його штаб-квартира.

Бюст генералісимуса Суворова має доволі непросту історію. Погруддя було відлито ще у царський період, у 1904 році, й передано у подарунок музею в Санкт-Петербурзі. У той час шанували пам’ять про великого полководця. Та от після революції 1917 року Суворов став незручним для більшовиків, оскільки був представником дворян-самодержців. Усе, що так чи інакше було пов’язане з Суворовим, пішло в забуття. Це позначилося й на Херсоні, де вирішили, що одна з головних вулиць міста не може носити ім’я цієї особи. До речі, за часи німецької окупації ця вулиця таки називалася Суворовштрассе.

Однак час минув, й ім’я полководця було реабілітоване. У 1950 році по усій країні почалися увіковічення Суворова у зв’язку з роковинами його смерті. Того ж року співробітники ленінградського музею у знак дружби передали бронзовий бюст історичному музею Херсона. Проте місцева влада вирішила, що більш доцільно поставити пам’ятник на вулиці. Де тільки не обирали місце – навіть були пропозиції поставити у парку Леніна, де вже було два бюсти – Леніна та Сталіна. Півроку шукали достойне місце та врешті вирішили поставити пам’ятник на колишній Суворовській.
За час, що минув від встановлення, багато чого побачив цей пам’ятник – двічі його хотіли вкрасти, комунальники фарбували його бурою фарбою, яку використовували для дерев’яної підлоги, покривали шаром чорної фарби, ймовірно, бажаючи надати йому вигляд модного свого часу каслинського литва. Та він усе ж зайняв своє почесне місце у місті й стоїть тут понині.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!