Обрати регіон
vodafon findandfolow findandfolow
Закарпатський музей народної архітектури та побуту

ПРО ЛОКАЦІЮ

Музей народної архітектури та побуту – це музей під відкритим небом в Ужгороді, експозицію якого складають зразки житла і господарських та інших будівель мешканців Закарпаття – українців, угорців, словаків та румунів.

 

Історія:

Є в місті Ужгород Старе село, і село це особливе. Так називають музей архітектури та побуту, що розмістився просто неба. Потрапляючи у це село, ніби поринаєш у часи своїх прабатьків… Дивно, але у цьому селі немає жодного димаря. Це тому, що всі приміщення дуже давні – курні чи напівкурні. У курних хатах дим із печей виходив прямо в житлове приміщення, а в напівкурних – у сіни. Тут є своя церква – споруда, визнана найвидатнішим зразком народної архітектури Закарпаття. Це одна з двох автентичних лемківських церков, які збереглися в Україні без архітектурних змін.

На церкву зазвичай ішов найкращий будівельний матеріал, і церква із Старого села – не виняток – від зрубів до покрівлі вона зроблена з дуба, причому без єдиного цвяха. А ось ще один важливий осередок села – корчма. Важко порівняти корчму із сучасним рестораном, адже тут можна було поїсти, випити, пограти у карти. А ще тут укладали угоди, збиралися величезними компаніями. Гості села чи просто подорожні могли в корчмі заночувати: ті, що зі статком, – у спальні, а інші – в нічліжці. Є у селі й школа – церковно-приходська. Тут учителем був дяк, а навчання починалося не так, як зараз, – 1 вересня, а після Покрови (14 жовтня), коли закінчувалися осінньо-польові роботи. Є тут споруда, де усе зібрано під одним дахом – і хата, і господарські приміщення. Це – довга хижа. Чому довга? Тому що в горах вигідно так будувати. Адже забудовувати вгору чи вниз по схилу незручно через високий кут нахилу. Хіба лише спорудити все одне за одним уздовж дороги та накрити спільним дахом. Так споруджувалися в Карпатах довгі хижі, а села ставали, мов ланцюжки.

 

Легенда:

Музей під відкритим небом споруджено в місцині, яка називається Відьмина яма. Розповідають, що тут у часи середньовіччя спалювали відьом. І досі ходять легенди, ніби опівночі тут можна почути їхнє голосіння з потойбічного світу.


Über das Projekt

Find & Follow ist ein Tourismusprojekt des Telekommunikationsbetreibers Vodafone Ukraine. Das Hauptziel ist die Unterstützung der Entwicklung des Inlandstourismus, lokaler Gemeinschaften, kleiner Unternehmen und der Schaffung einer digitalen Infrastruktur für Reisen in der Ukraine. Innovative QR-Routen für Fußgänger befinden sich in Kiew, Lemberg, Tscherniwti, Poltawa, Tscherkassy, ​​Uschgorod und Cherson. Routen bestehen aus Schildern mit QR-Codes, die sich in der Nähe von kulturellen und historischen Denkmälern befinden, und Pfeilen, die den Weg anzeigen. Nachdem der Tourist den Code auf dem Schild gelesen hat, erhält er alle notwendigen Informationen über den Ort, in dessen Nähe er sich befindet. Um das Land zu bereisen, fügen wir das Ziel Village Tours hinzu. Dies sind Wochenendrouten durch ukrainische Dörfer, wo es sicher, überfüllt, unglaublich interessant und schön ist.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!