Обрати регіон
vodafon findandfolow findandfolow
Черкаський художній музей

ПРО ЛОКАЦІЮ

Черкаський художній музей був відкритий для відвідувачів у 1992 році. У його фондах зберігається понад 6 тисяч експонатів. Основу музейної експозиції, яка займає 1 406 кв. м, складають зібрання з приватних колекцій графів Бобринських, Кантакузинів-Сперанських, Лопухіних та Білокопитових. Музейне зібрання умовно розділене на дві частини – декоративно-вжиткове та образотворче мистецтво.

У залах декоративно-вжиткового мистецтва представлена вишивка різних технік та орнаментів, що була притаманна Середньому Подніпров’ю; посуд та особливості його розпису із різних гончарних осередків, які функціонували на території Черкащини (Головківка, Пастирське, Громи, Гнилець, Маньківський майоліковий завод); найкращі зразки фарфоро-фаянсового виробництва України (Косів, Опішня, Буди, Васильків); різноманітні техніки та особлива авторська віртуозність художнього розпису; самобутній стиль народних майстрів у різних видах декоративно-прикладного мистецтва. Винятковою у музеї стала зібрана на території Черкащини колекція іконопису, яка демонструє традицію української барокової ікони. Найбільш розгорнутою за стилями, напрямами, жанрами і, найголовніше, за часом є колекція живопису. У музеї представлене «старе малярство» майстрів італійської школи, портретний живопис ХVІІІ-початку ХХ століття, українське мистецтво ХХ ст. У 2012 році до Дня Незалежності України у стінах музею був відкритий Меморіальний музей лауреата премії ім. Т.Г. Шевченка, народного художника України, відомого сценографа Данила Нарбута, у якому окремою колекцією представлені ескізи декорацій до вистав та станкові роботи митця. Сьогодні Черкаський художній музей працює на хвилі сучасних тенденцій музейного розвитку. Однією із важливих функцій для нього стала просвітницька діяльність з орієнтацією на соціальні проекти в межах регіону. У музеї проходять наукові конференції, фестивалі, діє дитячий центр, відбуваються різноманітні майстер-класи, воркшопи, концерти й зустрічі з видатними українськими діячами культури та мистецтв.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!