Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Будинок Летичевського та Дитячий парк

Про локацію

Недалеко від центру міста вирізняється своєрідною архітектурою будинок заможного підприємця Летичевського, власника однієї з тютюнових фабрик Черкас (тепер тут розміщується Будинок жалоби). У 20-х роках у ньому засідала “трійка” чекістів, яка занапастила долю багатьох черкасців.

Дитячий парк в центральній частині міста прикрашають альпійські гірки та клумбові композиції, що створюють особливу атмосферу затишку. На території знаходяться дитячі атракціони. Крім рекреаційного парк має ще й історичне значення для міста. На початку ХХ сторіччя тут розміщалися Сад Ярової та перший в місті театр, засновані у 1902 році на 1,5 га території місцевим підприємцем І. І. Яровим. Створення першого комерційного парку він доручив своїй сестрі Ганні Іванівні Яровій, а театром завідував сам. “Світська левиця” Ганна Ярова тривалий час прожила в Санкт-Петербурзі, проте, зрештою, повернулася до Черкас.

Влітку 1903 року в театрі виступала Марія Заньковецька. Приїздили також колективи Панаса Саксаганського та Марка Кропивницького. Ганна Іванівна Ярова виявилася неабиякою театралкою і потоваришувала з Марією Заньковецькою. Тож коли акторка приїздила в Черкаси на гастролі, часто зупинялася саме в домі Ярових. Театр Ярового став культурним центром тогочасного міста, в якому виступали відомі театральні трупи. В центральній частині парку був павільйон. Як розповідають історики, тут постійно грали піхотні оркестри кількох полків, була своя публічна бібліотека, а ще стояв біоскоп, який проектував на екран картинки із зображенням тварин.

Парк мав платний вхід, досить високий на той час, але це компенсувало витрати на його утримання. У невеликих композиціях парку використовувалося близько 20 дерев різних порід, у тому числі фруктових. Квітники були переважно з однорічників, що давало змогу постійно оновлювати кольорові композиції.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!