Недалеко від центру міста вирізняється своєрідною архітектурою будинок заможного підприємця Летичевського, власника однієї з тютюнових фабрик Черкас (тепер тут розміщується Будинок жалоби). У 20-х роках у ньому засідала “трійка” чекістів, яка занапастила долю багатьох черкасців.
Дитячий парк в центральній частині міста прикрашають альпійські гірки та клумбові композиції, що створюють особливу атмосферу затишку. На території знаходяться дитячі атракціони. Крім рекреаційного парк має ще й історичне значення для міста. На початку ХХ сторіччя тут розміщалися Сад Ярової та перший в місті театр, засновані у 1902 році на 1,5 га території місцевим підприємцем І. І. Яровим. Створення першого комерційного парку він доручив своїй сестрі Ганні Іванівні Яровій, а театром завідував сам. “Світська левиця” Ганна Ярова тривалий час прожила в Санкт-Петербурзі, проте, зрештою, повернулася до Черкас.
Влітку 1903 року в театрі виступала Марія Заньковецька. Приїздили також колективи Панаса Саксаганського та Марка Кропивницького. Ганна Іванівна Ярова виявилася неабиякою театралкою і потоваришувала з Марією Заньковецькою. Тож коли акторка приїздила в Черкаси на гастролі, часто зупинялася саме в домі Ярових. Театр Ярового став культурним центром тогочасного міста, в якому виступали відомі театральні трупи. В центральній частині парку був павільйон. Як розповідають історики, тут постійно грали піхотні оркестри кількох полків, була своя публічна бібліотека, а ще стояв біоскоп, який проектував на екран картинки із зображенням тварин.
Парк мав платний вхід, досить високий на той час, але це компенсувало витрати на його утримання. У невеликих композиціях парку використовувалося близько 20 дерев різних порід, у тому числі фруктових. Квітники були переважно з однорічників, що давало змогу постійно оновлювати кольорові композиції.