Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Прибутковий будинок Лисака-Гаркавенка та будинок Лисака

Про локацію

Через дорогу від Міського Планетарію (Будинку Лисака) стоять ще дві історичні споруди. Це в минулому прибутковий будинок Лисака-Гаркавенка та будинок Лисака-Гаркавенка.

Прибутковий будинок Лисака-Гаркавенка був зведений у 1870-х роках черкаськими підприємцями. Він слугував прибутковим будинком до 1917 року — квартири, які розміщувались в ньому, здавалися мешканцям в оренду. В 1920-1930-х роках у будинку розміщувались навчальні кімнати піхотної школи. Тоді ж до будівлі добудували корпус, що простягся у бік Дніпра. Пізніше в будинку знаходилось Черкаське піхотне училище. Під час Другої світової війни тут розташовувався спочатку німецький, а після війни — радянський військовий шпиталь. З 1960-х років в будинку деякий час перебувало новостворене музичне училище імені Гулака-Артемовського, а з 1964 року — Черкаська музична школа №1 імені М.В. Лисенка.
Будинок Лисака-Гаркавенка збудовано у 90-х роках XIX століття. Спочатку тут розташовувалося казино. У 1918 році приміщення було передане установі Наукового історико-педагогічного музею імені Т.Г. Шевченка. У 1919 році у будинку відкрили готель “Петроградські номери”. З утворенням Черкаської області у 1954 році на першому поверсі розташовувалось обласне фінансове управління, на другому — обласний радіокомітет, а згодом — редакція черкаської районної газети “Серп і молот” та інші установи. В наші дні це другий корпус Черкаської музичної школи №1 імені М. В. Лисенка.

Будинок Лисака.

Будинок грабаря-підрядника на будівництві залізниці Ф.І. Лисака побудований у 70-х роках XIX ст. Це один з найдавніших уцілілих будинків міста. У 1870 – 1914 рр. його власником був австрійський підданий К.К. Швайгут, який приїхав до Черкас на постійне місце проживання і мав цвяховий завод на Подолі та тартаки (лісопилки) на Митниці. З деякими перервами у 1890-х роках у будинку розміщувалися початкові класи гімназії, пізніше — міське Громадське зібрання. Тут були бібліотека, в залі організовувалися вечори відпочинку, грав оркестр. З початку XX століття у будинку оселялися чоловіча гімназія, майстерні Першої трудової школи, банк, міські установи. У 1960-х роках у приміщенні було обладнано перший міський планетарій, який працює і нині. Одноповерхова споруда вирізняється красивим дерев’яним фронтоном під дахом та інкрустованими різьбленими дверима.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!