Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Перша міністерська чоловіча гімназія

Про локацію

Ця архітектурна споруда височіє у самому центрі Черкас на дніпровському пагорбі над Замковим узвозом. Колись в ній розташовувалась Перша міністерська чоловіча гімназія. Будівництво її тривало з 1880 по 1889 рік. Автором проекту був відомий архітектор Владислав Городецький. Будівлю створено у стилі модерн із використанням елементів неороманської архітектури на території садиби купця А. Н. Соколова.

Спочатку гімназія складалась з двох корпусів: головного, в якому розташовувалася дирекція, кімната викладачів та навчальні класи для старших гімназистів. Другий корпус був призначений для навчання молодших учнів. Між гімназистами і учнями реального училища, яке розміщувалось навпроти, існувала вічна ворожнеча, і бійки іноді закінчувалися кровопролиттям. Ці та інші події з життя тогочасних Черкас описав письменник Олександр Лебеденко у книжці “Перша міністерська”.

Цікаво знати, що в стінах гімназії навчалися майбутні державні та культурні діячі, чиї імена залишилися в історії. Серед них політичний діяч Мойсей Урицький, авіатори брати Євген, Андрій та Іван Касьяненки (закінчили у 1905-1906 роках), письменник Лесь Гомін. Це був навчальний заклад черкаської еліти, де працювали тільки чоловіки. З приходом радянської влади у будинку гімназії розміщується Черкаська загальноосвітня школа №1. В 1922-23 роках відбувається реконструкція, в результаті якої головний корпус гімназії отримав новий третій поверх, також було з’єднано між собою обидва корпуси гімназії. У 1985 році двоповерховий корпус було знесено, пізніше на його місці побудовано новий корпус черкаського музучилища, яке з 1968 року містилось в цій споруді. Зараз це старий корпус музичного училища ім. С.С. Гулака – Артемовського, – одна з найгарніших архітектурних пам’яток міста.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!