Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Пагорб Слави

Про локацію

Меморіальний комплекс з монументом “Батьківщина-мати” зведений у пам’ять про загиблих мешканців міста в роки другої світової війни. Меморіал увічнює пам’ять черкасців, які загинули на фронтах, та воїнів, полеглих у боях за Черкаси. Він збудований у 1967 році, в 1975 році реконстру-йований у комплекс.

Широку ритуальну площу композиції завершує курганоподібний насип із гранітними східцями, увінчаний скульптурою жінки-матері Батьківщини висотою 10 м. У піднятій правій руці знаходиться чаша з Вічним вогнем, ліва рука звернена вперед до ритуальної площі. На облицьованій гранітом підпірній стіні змонтована горельєфна композиція на батальну тему і висічені прізвища 904 воїнів-черкасців, які загинули в роки Другої світової війни. На вершину пагорба ведуть тераси, викладені гранітними блоками.

Раніше на місці монумента знаходилась церква. Перша церква, збудована у 1671 році в османському стилі, вважалася козацькою. В 1745 році на тому ж місці збудували нову дерев`яну церкву у стилі барокко.

У 1861 році було виділено кошти на новий храм Святої Трійці. Це була кам`яно-цегляна споруда. Витрати на її будову склали 6 тисяч рублів сріблом. У 1961 році під фундамент церкви було закладено стільки тротилу, що вибуховою хвилею повибивало вікна в старому корпусі теперішнього музичного училища ім. С. С. Гулака-Артемовського. Землю, яка розсунулась, було згорнуто, зміцнено, а згодом споруджено Пагорб Слави. З вершини відкривається широка панорама Кременчуцького водосховища.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!