Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Соборна площа

Про локацію

До 1945 року на площі стояв Свято-Миколаївський собор, збудований у 1864-му і зруйнований одразу після Другої світової війни через пошкодження в боях за звільнення міста. Собор був споруджений на кошти черкаського мецената М. Колодочки. Навколо розміщувалися торгові ряди, складські приміщення та приватні будинки заможних міщан. Тричі на рік тут проводились ярмарки.

За час свого існування площа вісім разів змінювала назву. Впродовж 1879-1911 років вона називалася Базарною, потім до 1925-го була Соборно-Миколаївською, далі до війни знову Базарною, в роки окупації Соборною, на час після війни і до 1954 року вчергове стала Базарною, упродовж 1954-1969 років означилася як Центральна, з 1969-го до 2010-го носила ім’я Леніна, тепер знову називається Соборною.

Влітку 2011 року площа була повністю реконструйована, на ній встановлено 2 нових фонтани.

На площі розташовано приміщення Черкаської обласної ради, збудоване після зруйнування Свято-Миколаївського собору і введене в експлуатацію у 1962 році.

Інша відома споруда – Будинок зв’язку, відкритий 29 квітня 1965 року. За час існування будівлі мало що змінилося. Її фасад дещо осучаснився: замість стрілкового годинника з`явився електронний, а склоблоки замінили на затемнений хайтеківський вітраж.
Через дорогу розташована Черкаська міська рада.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!