Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Особняк Щербини та Будинок лісничого

Про локацію

Особняк Щербини.

Однією із найприкметніших будівель старих Черкас, справжньою перлиною забудови тодішнього провінційного міста і водночас одним із головних символів Черкас сьогоднішніх є особняк Щербини. Його було збудовано у 1892 році для черкаського інженера, грабаря-підрядника, члена міської думи Афанасія Микитовича Щербини. Це цегляний 1-2-поверховий будинок, архітектура якого виконана у стилі неоренесансну. Первісно особняк входив до складу садиби зі стайнями, флігелями, зимовим садом і фонтаном. Внутрішнє планування будинку змінене. Зовнішні перебудови торкнулися головного і тильного фасаду. Подвір’я було огороджене кованим парканом. Поруч з особняком містився будинок для прислуги та конюшні. Сам Щербина жив там недовго. Перед першою світовою він здав його в оренду повітовому земельному управлінню. По революції тут розміщувалися партійні та радянські органи влади, за німецької окупації – жандармерія, по війні – палац піонерів до того часу, поки у 1978 році його не переобладнали на Палац одружень. Він знаходиться тут і нині. У 2010-2011 р.р. проведено реставрацію, після якої будинок набув нового забарвлення.

 

Будинок лісничого.

Будівля відноситься до так званих “Зразкових домівок”, автором яких був архітектор А. Руска. На початку XIX ст. він випустив альбом “Зразкові фасади”, за якими велася забудова багатьох українських міст. Зведений будинок з цегли місцевого виробництва, вірогідно, майстрами-старовірами під керівництвом черкаського повітового архітектора Костриці. Перекриття у будинку дерев’яні. З моменту спорудження збереглися не тільки стіни і перекриття, але й столярка та фурнітура з вензелями фірми “Н. та Г. Бабаші 1850″. Торцеву сторону будинку прикрашає мозаїка з героями дитячих казок. Зовні цей особняк здається одноповерховим, а насправді він має два поверхи (перший майже наполовину вріс у землю). У дворі були приміщення для прислуги та стайні з двома виїздами. Поряд був квітучий сад, який тягнувся аж до Олександрівського проспекту (сучасний бульвар Шевченка). До наших днів сам будинок зберігся майже у первісному вигляді, а от подвір’я було переобладнано. Спершу будинок належав повітовому лісничому. Після революції тут довго господарювали міліціонери міського та повітового відділів. Були тут у різні часи бібліотека та міські управління. Після Другої Світової війни у будинку був дитячий садок, згодом — Будинок піонерів, у 1960-ті та на початку 1970-х років — дитяча бібліотека. Починаючи від 1970-х років тут знаходиться обласний Театр ляльок.

 


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!