Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Парк-сквер Б. Хмельницького

Про локацію

Парк імені Богдана Хмельницького — міський парк у центральній частині міста Черкаси, між вулицями Байди Вишневецького, Парковим узвозом та Замковим узвозом площею 1,6 га. Парк розташований на одному з пагорбів, який називають Замковою горою. При вході до скверу знаходиться стела із зображенням Богдана Хмельницького. У центрі розташований пам’ятник козацькому ватажкові Івану Підкові. З тінистих алей відкриваються красиві види на Дніпро, Дніпровські острови, Парк «Долина Троянд».

На цьому місці в середньовіччі знаходився Черкаський замок – фортеця, побудована у XVI столітті, яка була частиною оборонної смуги укріплень Київського князівства з півдня, разом із Вінницею, Брацлавом та Каневом. На будівництві замку крім мешканців Черкас та його околиць працювала велика кількість будівельників з Білорусі, Волощини, Волині. Збудували його на найвищій черкаській горі – Замковій – “на відстані від Дніпра три перестріли з лука”.

Стіни замку були зведені із дубових і соснових колод. На стінах споруджено 29 зрубів, засипаних землею. Над стінами височіли 4 вежі, а в них стояли гармати великого калібру, виготовлені в Черкасах ще в 1532 році. Тут же зберігалася ручна зброя: гаківниці, аркебузи, запаси гарматних ядер, пороху, свинцю, селітри, смоли, каміння, бочки з водою, харчові припаси. До замку вів міст на палях, який опускався та піднімався за допомогою ланцюгів. У замку були комори, будинок старости, стайня та сараї, світлиці для приїжджих, хата для замкової челяді, пивні, в’язниця, церква.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!