Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Черкаський краєзнавчий музей

Про локацію

Черкаський обласний краєзнавчий музей – один з найстаріших в Україні. Його створено у травні 1918 року за ініціативою місцевого осередку «Просвіта» та вчительської громадськості міста як історико-педагогічний музей імені Тараса Григоровича Шевченка. Основу зібрання склали предмети побуту, знаряддя праці, документи та стародруки, які передали закладу мешканці міста, а також матеріальні цінності з маєтків заможних черкасців та військові реліквії Орловського та Брянського полків, що зберігалися в полковій церкві. Фонди музею мали унікальні колекції творів образотворчого мистецтва, монет, орденів та медалей, зброї, військових прапорів, коштовних прикрас, книг. Великих збитків музею завдала війна 1941—1945 років. У період окупації музей було пограбовано. Але вже 1 травня 1944 року він прийняв перших відвідувачів.

На сьогодні Черкаський обласний краєзнавчий музей розташований у сучасній будівлі, зведеній 1985 р. в історичному центрі міста поруч із Пагорбом Слави. Експозиція музею розміщена в 30 залах на площі 2800 м². Вона має розділи: природа краю, археологія, етнографія, історія краю XIV — початку XX століття, історія краю від 1917 року і до сучасності та велику залу вшанування пам’яті Т. Г. Шевченка, низку окремих залів, присвячених видатним землякам, вихідцям з Черкащини або відомим особам, чия діяльність пов’язана з «Шевченковим краєм» (поет Василь Симоненко, ботанік і селекціонер Володимир Симиренко, політик В’ячеслав Чорновіл).

Експозиція музею представляє близько 12 тисяч експонатів. Фондова колекція на початок 2003 року становила понад 106 тисяч одиниць збереження. Раритетами музею є зібрання стародруків, ікон, етнографічна та археологічна колекції. Серед унікальних експонатів чільне місце посідає колекція речей козацької доби. Це, перш за все, козацька зброя: пістолі, гармати різного калібру та розміру, порохівниці. В експозиції можна побачити абордажні піки, бойові сокири, рушниці, козацькі люльки.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!