Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
1

Про локацію

Свято-Катерининський (Спаський) собор – православний храм, перша кам’яна культова споруда Херсона.

 

Історія:

Свято-Катерининський собор був закладений на місці мазанкової на дерев’яному каркасі церкви Архангела Михаїла. Перший камінь у підмурок заклали у 1781 році, а у 1787 році храм відвідала імператриця Катерина ІІ. Храм нерідко пов’язують саме з її іменем, навіть у головній іконі вбачають портретну подібність до імператриці. Проте формально храм освячено на честь Великомучениці Катерини. Собор має хрещатий план – такий, який був у соборів часів Київської Русі домонгольського періоду. Соборна дзвіниця – уже третя дзвіниця, що стоїть на цьому місці. Перші дві були зруйновані, а третю спорудили у 1818 році.

Тут бували й відомі російські полководці Суворов та Кутузов. Під час російсько-турецької війни 1787-1791 років на території біля собору був створений меморіал із могилами полеглих її учасників. А у самому соборі поховано засновника Херсона, генерал-губернатора Григорія Потьомкіна-Таврійського. Його поклали в подвійну труну, обтягнуту рожевим оксамитом, а серце помістили в золоту урну, яку відвезли до нього на батьківщину, в село під Смоленськом.

За часів радянської влади собор було розграбовано, ікони відправлено у краєзнавчий музей, а іконостас знищено. У храмі розміщувався музей атеїзму, а пізніше тут зберігали дрова й книги. І лише 1991 року собор повернули православній церкві.

 

Легенда:

Однією з найбільших загадок Херсона і Свято-Катерининського собору є те, чи дійсно похований у стінах культової споруди князь Потьомкін-Таврійський. Формально князь і до сьогодні тут спочиває, про що свідчить надгробна дошка, яка знаходиться у соборі. Проте відомо, що коли на престол зійшов Павло І, син Катерини ІІ, який відчував особисту неприязнь до князя, він наказав засипати склеп, а кістки князя розкидати неподалік собору – в Чортовій балці. Наказ імператора виконали, проте пізніше у могилі виявили скелет чоловіка, вік якого визначити не вдалося. То хто ж спочиває під могильною плитою?


Über das Projekt

Find & Follow ist ein Tourismusprojekt des Telekommunikationsbetreibers Vodafone Ukraine. Das Hauptziel ist die Unterstützung der Entwicklung des Inlandstourismus, lokaler Gemeinschaften, kleiner Unternehmen und der Schaffung einer digitalen Infrastruktur für Reisen in der Ukraine. Innovative QR-Routen für Fußgänger befinden sich in Kiew, Lemberg, Tscherniwti, Poltawa, Tscherkassy, ​​Uschgorod und Cherson. Routen bestehen aus Schildern mit QR-Codes, die sich in der Nähe von kulturellen und historischen Denkmälern befinden, und Pfeilen, die den Weg anzeigen. Nachdem der Tourist den Code auf dem Schild gelesen hat, erhält er alle notwendigen Informationen über den Ort, in dessen Nähe er sich befindet. Um das Land zu bereisen, fügen wir das Ziel Village Tours hinzu. Dies sind Wochenendrouten durch ukrainische Dörfer, wo es sicher, überfüllt, unglaublich interessant und schön ist.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!